Notícies Ed. Primària

Els nostres guanyadors al XVI certamen de lectura en veu alta

El Col·legi Natzaret participa des de fa quatre cursos al Certamen de Lectura en veu alta organitzat per la Fundació Enciclopèdia i la Generalitat de Catalunya amb l’objectiu de promocionar la llengua i la cultura catalanes especialment mitjançant l’edició d’enciclopèdies, llibres de consulta, diccionaris, llibres infantils i juvenils, llibres de text i obres de literatura catalana i universal.

En l’edició d’enguany, atès que no s’ha pogut fer la lectura en veu alta de forma presencial, s’ha decidit que tots els participants al certamen en resultessin guanyadors.

Dos alumnes de Cicle Mitjà i dos de Cicle Superior de Primària han representat el nostre centre enguany: L’Ona Roldán, el Martí Vera, el Bruno Pascual i el Sergi Tell.

A continuació trobareu els nostres alumnes en acció. Una experiència sens dubte d’allò més enriquidora per als participants.

 

Natzaret Esplugues

Log in